Rewal

Rewal to urokliwa, nadmorska miejscowość (zobacz tu), znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Rewal wraz z sąsiednimi miejscowościami: Niechorzem, Pogorzelicą, Pobierowem, Trzęsaczem, Pustkowem i Śliwinem (nie leżącym bezpośrednio nad morzem) tworzą popularny i bogaty w atrakcje region turystyczny zwany Wybrzeżem Rewalskim.

To doskonałe miejsce na wypoczynek czy to samemu, czy z drugą połówką, całą rodziną z dziećmi, czy większą, zorganizowaną grupą. Wśród masy atrakcji, każdy znajdzie tu bowiem coś interesującego dla siebie. W dodatku, w Rewalu pięknie jest o każdej porze roku. Warto tu przyjechać wiosną, latem, jesienią czy nawet zimą, kiedy obraz Bałtyku zmienia się na bardziej tajemniczy i spokojny. W okresie Bożego Narodzenia rewalskie uliczki przyozdabiają kolorowe iluminacje świetlne, zaś podczas Wielkanocy staje się tu naprawdę kolorowo. To zdecydowanie miejsce dla każdego i w każdych warunkach pogodowych!

Najbardziej popularnym miejscem, odwiedzanym przez turystów jest oczywiście rewalska plaża, która już wiele razy otrzymywała certyfikat Błękitnej Flagi. Kolejną charakterystyczną atrakcją regionu jest odrestaurowana, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która wozi rządnych wrażeń turystów pomiędzy najciekawszymi atrakcjami gminy Rewal. W samym Rewalu, obowiązkowe do odwiedzenia i zobaczenia są np.: Rewalskie Wieloryby, taras i platforma widokowa, Aleja Róż i Zakochanych czy Park Wieloryba.

Oczywiście nie można pominąć znajdujących się w sąsiednich miejscowościach: Latarni Morskiej oraz Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu, ruin gotyckiego kościoła oraz Multimedialnego Muzeum na klifie w Trzęsaczu, Magicznego Domku w Pobierowie, Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie czy jezior Liwia Łuża i Konarzewo w Pogorzelicy. W Gminie Rewal do dyspozycji jest także kilka dużych boisk sportowych, bieżni lekkoatletycznych, kortów tenisowych i skateparków.

Rewal